Zaklínač koní (Zaříkávač)

8. června 2009 v 17:55 | Elsa |  Kone
Původní název: The Horse Whisperer
Hrají: Robert Redford, Kristina Scott Thomas, Sam Neill, Dianne Wiest
Režie: Robert Redford
Žánr: Romantický

Zdá se, že po tragické nehodě mají v rodině MacLeanů dva nevyléčitelně nemocné. Invalidní čtrnáctiletou dceru Grace, která přišla v jediném okamžiku o nohu i bezstarostné mládí, a jejího koně Pilgrima, jenž jí sice zachránil život, ale propadl se do světa hrůzy a šílenství. Ale na každou lidskou i zvířecí bolest existuje lék. Ten jejich našla její matka Annie na ranči na úpatí hor v Montaně. Jmenuje se Tom Booker a nikdo nedokáže tak jako on zahnat Pilgrimovy stíny, probudit v grace chuť bojovat a oživit v srdci její matky city, na které již dávno zapomněla...

Miliony let před člověkem se v klidu pásli na rozlehlých pláních. A naslouchali hlasům, které slyšeli jen oni. Člověka poznali tak, jako kořist poznává lovce. Dlouhou dobu lidé používali koně na práci. Zabíjeli je pro maso. Spojení s člověkem bude navěky křehké, neboť strach, zakořeněný v jejich srdcích se už nikdy nevytratí. Od neoliptických dob, kdy byl kůň poprvé ochočen se začali mezi lidmi objevovat tací, kteří tomuhle porozuměli. Dokázali nahlédnout do duše zvířete a zahojit rány, které v nich načli. Ale to, co jim šeptali do uší, zůstalo tajemstvím. Těmto lidem se říkalo zaříkávači.

Držitel Oscara Robert Redford a Kristin Scott Thomasová jsou hlavními hvězdami romantického snímku o lásce a naději, který vznikl podle stejnojmenného románu. Dcera manželů Leanových má při projížďce na svém milovaném koni Pilgrimovi vážnou nehodu a oba se nemohou vzpamatovat ze šoku. Zoufalá matka (Thomasová) se proto rozhodne k radikálnímu činu. Opustí práci v módním časopise a vydá se na Západ hledat muže, kterému říkají zaříkávač koní. Tom (Redford) jež žije uprostřed přírody na ranči v Montaně, začne Pilgrima léčit. Brzy ale zjistí, že mnohem více psychicky je postižená malá Grace, které museli po nehodě amputovat nohu. Dcera i matka objevují na ranči úplně jiný svět, který je tak odlišný od velkoměstského shonu. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kuk??

klik 100% (38)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama