Červen 2009

Naruto, Kakashi- od Allas

20. června 2009 v 14:45 | Elsa |  Anime
toto kreslila moja kamarátka-spolužiačka Monika Opatíková (Allas)

nakreslila ete jedného Naruta...ale moja tlačiareň jaksi štrajkuje...tieto oscanovala normalne a toho druheho nece:D:D:D:D...a keďže ja som lavá:D:D:D...

myslím že tie kresby sú veeelmo dobre...na to že nepozerá Naruta...obkreslovala to z nálepiek z toho čipikaa:D:D:D:D:D...a mala to za cca 10 minut...sú fakt super:D:D:D:D

Phar Lap

9. června 2009 v 18:15 | Elsa |  Kone

PHAR LAP (4.10.1926 - 5.4.1932)

Matka: Entreaty
Otec: Night Raid

PROLOG

Phar Lap...meno dobre známe všetkým, kto sa aspoň trochu zaujíma o kone a je úplne jedno, či práve o dostihový šport. Dokonca si dovolím tvrdiť, že o tomto fenomenálnom ryšiakovi počula i väčšina úplných laikov. Phar Lap je proste pojem. Miláčik davov a taktiež nenávidený konkurenciou. Jeho skon je obklopený rúškou tajomstva a celý jeho život bol pretkaný až neuveriteľnými udalosťami. Phar Lap bol vo svojej dobe najobľúbenejšiou osobnosťou v Austrálii a nebojím se použiť slovo "osobnost" v spojení s koňom, pretože žiadny človek tej doby (a možno dodnes...) nedosiahol v Austrálii tak nesmierni popularitu a dokonca i teraz na ryšiaka veľkého vzrastom i srdcom väčšina Australanov vzhliada ako na "svojho Phar Lapa".
Phar Lap je bez diskusie jedným z najslávnejších koní, ktorí kedy na dostihových dráhach behali. Spolu s maďarskou Kincsem či americkým Man o´Warom zostali navždy v srdciach nás všetkých, aj keď už ich vlastné srdce dávno dobila. I dnes, viac než 70 rokov po jeho skone, sa na Phar Lapa v Austálii nezabudlo. Každý, kto navštívi melbournské múzeum, si nenechá újsť najznámejší exponát - vypreparovaného Phar Lapa. Vizerá, ako by bol živý, len vyskočiť z vitríny a rozbehnúť sa oproti ďalšiemu vťazstvu. Iba keď sa pozornejšie zadívate do jeho očí, uvedomíte si, že sú sklenené a nehybné a trochu zaľutujete. Zaľutujete, že ste sa nenarodili o pár desiatok rokov skôr.

Na zasmiatie :D

9. června 2009 v 17:35 | Elsa |  Srandičky
blbosticky na zasmiatie(teda vacsina:D)

pod perexom...je toho dost...hadam:D:D

Seabiscuit

8. června 2009 v 18:30 | Elsa |  Kone
Seabiscuit (1933-1947) bol jedným z najpozoruhodnejších plnokrvných dostihových koní v histórii. Od roku 1936 do 1940, sa Američania tlačili na dostihovú dráhu, aby sa pozreli na toho malého, neohrabaného koňa, ktorý sa stal šampiónom. Mal ťažkopádnu chôdzu, ale bežal obrovskou rýchlosťou, bol kľudný, dobre vychovaný, súťaživý a z počiátku veľmi tvrdohlavý. Jeho horšie výkony ako mladého koňa neskôr viedli k dominancii na pretekoch.

Citáty o koňoch

8. června 2009 v 18:04 | Elsa |  Kone
malo by to byt v citátoch..ale setko co suvisi s konmi hadzem sem..:D:D

Arabské príslovia

"Kôň pozná svojho jazdca lepšie ako jazdec svojho koňa."

"Na konskom chrbte je raj srdca."

"Pohľad na svet je najkrajší, ak prechádza pomedzi uši koňa."

"Žiadna hodina nie je stratená, ak je strávená v sedle."

"Kôň je boží dar ľudstvu."Na zasmiatie- kone

8. června 2009 v 17:57 | Elsa |  Kone
Cval - chod, jenž kůň používá příležitostně při návratu do stáje
Čištění - dokonalé umění jak přemístit prach z vlastního koně na sebe
Hřebeček - to, co vaše kobyla porodí pokaždé, když si přejete kobylku
Kohoutek - pravý důvod , proč tak zřídka vidíte jezdit muže bez sedla
Krmivo - finančně náročná substance zpracovávaná manufakturně na velké množství hnoje
Lonžování - tréninková metoda, hojně využívaná koňmi. Majitelé jsou při ní nuceni otáčet se v
malých kroužcích, až úplně zblbnou a odpadnou, takže kůň se může konečně vrátit k pastvě
Podkovy - drahé půlkulaté kovové předměty, které koně velice rádi ztrácejí
Sedlo - velmi nákladné kožené zařízení, které jezdci dodává falešný pocit sebedůvěry
Seno - zelený pichlavý materiál, který se zachytává mezi vrstvami ošacení, především pak na choulostivých místech
Mustang - něco, za co by váš drahý manžel velice rád vyměnil vašeho milovaného koně, hlavně aby byl červený a měl v pořádku brzdy

Zaklínač koní (Zaříkávač)

8. června 2009 v 17:55 | Elsa |  Kone
Původní název: The Horse Whisperer
Hrají: Robert Redford, Kristina Scott Thomas, Sam Neill, Dianne Wiest
Režie: Robert Redford
Žánr: Romantický

Zdá se, že po tragické nehodě mají v rodině MacLeanů dva nevyléčitelně nemocné. Invalidní čtrnáctiletou dceru Grace, která přišla v jediném okamžiku o nohu i bezstarostné mládí, a jejího koně Pilgrima, jenž jí sice zachránil život, ale propadl se do světa hrůzy a šílenství. Ale na každou lidskou i zvířecí bolest existuje lék. Ten jejich našla její matka Annie na ranči na úpatí hor v Montaně. Jmenuje se Tom Booker a nikdo nedokáže tak jako on zahnat Pilgrimovy stíny, probudit v grace chuť bojovat a oživit v srdci její matky city, na které již dávno zapomněla...

Miliony let před člověkem se v klidu pásli na rozlehlých pláních. A naslouchali hlasům, které slyšeli jen oni. Člověka poznali tak, jako kořist poznává lovce. Dlouhou dobu lidé používali koně na práci. Zabíjeli je pro maso. Spojení s člověkem bude navěky křehké, neboť strach, zakořeněný v jejich srdcích se už nikdy nevytratí. Od neoliptických dob, kdy byl kůň poprvé ochočen se začali mezi lidmi objevovat tací, kteří tomuhle porozuměli. Dokázali nahlédnout do duše zvířete a zahojit rány, které v nich načli. Ale to, co jim šeptali do uší, zůstalo tajemstvím. Těmto lidem se říkalo zaříkávači.

Držitel Oscara Robert Redford a Kristin Scott Thomasová jsou hlavními hvězdami romantického snímku o lásce a naději, který vznikl podle stejnojmenného románu. Dcera manželů Leanových má při projížďce na svém milovaném koni Pilgrimovi vážnou nehodu a oba se nemohou vzpamatovat ze šoku. Zoufalá matka (Thomasová) se proto rozhodne k radikálnímu činu. Opustí práci v módním časopise a vydá se na Západ hledat muže, kterému říkají zaříkávač koní. Tom (Redford) jež žije uprostřed přírody na ranči v Montaně, začne Pilgrima léčit. Brzy ale zjistí, že mnohem více psychicky je postižená malá Grace, které museli po nehodě amputovat nohu. Dcera i matka objevují na ranči úplně jiný svět, který je tak odlišný od velkoměstského shonu.


Modlitba koně

8. června 2009 v 17:55 | Elsa |  Kone
pokial si dobre pamätám tak to bolo v seriály Dobrá voda

Nasyť mne, pane, napoj mne a dej mi čistou, prostornou stáj,

když skončena je denní práce.

Mluv se mnou, neboť Tvůj hlas mi nahrazuje otěže.

Budeš-li ke mně laskavý, budu Ti sloužit s radostí

a najdeš místo v mém srdci.

Netrhej otěžemi, prosím, nesahej po biči, jdem-li kupředu.

Dej mi čas, abych pochopil Tvůj záměr.

Nebij mne, když Ti nerozumím.

Neměj mne za nepozorného, když nesplním Tvou vůli - možná,

že sedlo nebo podkovy nejsou v pořádku.

Neuvazuj mne příliš krátce a nestříhej mi ocas,

který je mou jedinou zbraní proti mouchám a komárům.

Až poznáš, že se mé dny krátí, až Ti již nebudu moci sloužit,

můj milovaný pane, nenech mne, prosím,

hladovět a mrznout a neprodávej mne.

Buď tak dobrotivý a připrav mi rychlou, milosrdnou smrt

a Bůh se Ti odmění zde i na věčnosti.


Hidalgo- Ohnivý oceán

8. června 2009 v 17:47 | Elsa |  Kone
Motto: Dobrodruh s indiánskou krví bojuje s arabskou pouští.

Kovboj Frank T. Hopkins byl kdysi žijící legendou, ale dny jeho slávy jsou dávno sečteny - se svým věrným koněm Hidalgem se stal vyděděncem ve vlastní zemi. Když je ale jako první Američan v historii pozván k účasti ve vyčerpávajícím, 3 000 mil dlouhém závodě napříč nelítostnou krajinou Arabské pouště, má znovu šanci dokázat, co v něm ve skutečnosti je. Závod, během kterého se pokusí o nemožné, se však stane nejen záležitostí hrdosti a cti, ale také bojem o přežití.